Ziraat Bankası SMS Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası Emeklilik Kredisi Nedir? Emekliye Özel Krediler, Ziraat Bankası Emekli Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası Emeklilik Kredisi Nedir?

Ziraat bankası, emeklilere özel konut ,taşıt ve ihtiyaç kredisi fırsatı sunmaktadır. Bu krediler ,kampanya dahilinde faiz oranları oldukça düşük kredi imkanları tanımaktadır. Bu faiz oranları ihtiyaç kredisi için %1.63 , konut kredisi için %0.98 olarak belirlenmiştir. Ödeme olarak 120 aya kadar uzanan taksit seçenekleri sunan Ziraat, maaşını kendi bankasından alan müşterilerine emekli promosyonu da vermektedir. Emekli kredisi için yaş sınırı 80’dir. Ziraat Bankası’nın haricinde emekli kredisi veren bankalar mevcuttur.

Emekliye Özel Krediler

Ziraat bankası, emeklilere özel faizsiz krediler sunar şeklinde gezen bilgilere itibar etmemek gerekir. Çünkü Ziraat, faiz oranını çok düşük şekilde de olsa faizli krediler (ihtiyaç ve konut gibi) sunmaktadır. Tabi bu fırsatı maaşını kendi bankasından alan emekli müşterilerine yönelik uygulamaktadır. Ziraat emeklilik kredisi için bazı şartlar ve özellikler vardır.

  1. ATM’den bir gün içerisinde normal limiti yani para çekme sınırı 1500 Türk Lirası iken emekli kredisine sahip olan emeklilere özel , bu limit ortadan kalkmaktadır ve alınan maaş kadar limit belirlenmektedir böylelikle maaşı tek seferde çekme imkanı vardır.
  2. Bazı banka işlemleri belli bir ücret karşılığı gerçekleşmektedir ya da ücret kesilmektedir. Fakat Ziraat Bankası emekli kredisine sahip müşterilerine özel banka işlem ücreti kesmemektedir.
  3. Emeklinin almış olduğu konut veya ihtiyaç kredisinin ödemesini taksitler halinde ve maaşın alındığı günlerde ödeme olanağı tanır. Ve bu ödemeleri bankaya gitmeden gerçekleştirmek için alınan maaşa talimat verildiği takdirde taksit ödemelerini gerçekleştirmektedir.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Hesaplama

Bankanın emekli kredisi için  belirtmiş olduğu şartlar yaş sınırını geçmemesi ve emekli maaşını kendi bankasına bağlanması dolayısıyla kendi bankasından almasıdır. Bu şartlar dahilinde , emekli kredisi kefilsiz hatta belgesiz bir şekilde alınabilmektedir.

İhtiyaç Kredisi İçin ;

KREDİ MİKTARIKREDİ VADESİ       (AY)FAİZ ORANI

(%)

TAHSİS ÜCRETİTAKSİT TUTARIYILLIK MALİYET ORANI(%)
 

20.000 TL

 

48

 

1.63

 

100

 

646,21 TL

 

26,5528

 

Konut Kredisi İçin ;

KREDİ MİKTARIKREDİ VADESİ (AY)FAİZ ORANI (%)TAHSİS ÜCRETİTAKSİT TUTARIYILLIK MALİYET ORANI(%)
 

100.000 TL

 

120

 

1.38

 

500 TL

 

1.710,20 TL

 

18,2158

 

Ziraat Bankası emeklilik kredi başvurusunda bulunmak için ; nüfus cüzdanı, ikametgah belgesi yahut bunun yerine son döneme ait olan herhangi bir fatura ve emekli aylık dökümü için gerekli olan gelir belgesi evrakları gerekmektedir.

Bu yazıyı oylayabilirsiniz.
0/50 Oy

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here