Yemek Duası

Türkçe Yemek Duası, Arapça Yemek duaları, Ramazan ayına az kaldı. Ramazan iftarlarından sonra yemek duaları yapılır. Aslında yemek yedikten sonra zaman ne olursa olsun yemek duasını yapmak iyi olacaktır.

Bir Müslüman sofraya oturup yemek yerken besmele ile yemeğe başlar. Yemeğini bitirdikten sonra da Allah’a verdiği nimetler için şükür eder, Açlara da yemek vermesini ve bu nimetlerden kendisini yoksun bırakmamasını diler. Sizin için kolay ezberleyebileceğiniz, kısa ama anlamı büyük bir dua paylaşacağız. Eee bakarsınız yemekten sonra dua etmek için herkes size bakar. Bilmek lazım.

Yemek Duası

Elhamdulillah.. elhamdulillah.. elhamdulillah..!
Elhamdülillâhi’llezî et’amenâ ve sekânâ ve cealenâ minel müslimîn
Ni’meti Celilullah, bereketi Halilullah, Şefaat ya Rasulullah > El-Fatiha

Soframıza bereket, vücudumuza sıhhat, yaşayanlara selamet, ölenlere rahmet, bizlere iki cihanda güzellikler ihsan eyle ya Rabbi. Allahumme zid ve la tengus nimeten kesireten bi hurmetil Fatiha.

Başka bir yemek duası

Elhamdü lillâhillezi et’amenâ ve sekânâ ve cealenâ miinel müslimin, Et’amene-allâhu min taâ-il cenneti. Ve sekânâ allâhü min şarâb-il kevseri ve zevvecnâ-Allâhu bi-hüril’ayni. Bi-hürmetiil enbiyâi vel-mürseline vel-hamdü lil-lahi Rabbil âlemin.
Manası:
Bizleri yediren, içiren ve İslâmiyetle müşerref kılan Allâhu Teâlâ’ya şükürler olsun. Cümle peygamberlerin hakkı için bizleri Cennet tâamından yedir. Kevser şarâbından içir ve Cennetteki Hûrilerle evlendir. Âlemlerin Rabbi olan Allâhü Teâlâ’ya hamd olsun.

Diğer dualar

yemek duası elhamdülillah elhamdülillah elhamdülillahillezi arapça, yemek duaları arapça, yemek dua indir, yemek duaları diyanet, yemek duaları elhamdülillah elhamdülillah elhamdülillahillezi uzun, yemek duası ilmihal uzun, yemek duasi elhamdulillah ellezi

Bu yazıyı oylayabilirsiniz.
5/57 Oy

2 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here