Travazol Krem

Travazol Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir? Travazol Mantar Kremi Hakkında Bilgi.

Mantar hastalığının tedavisinde kullanılan, doktorların da sık sık reçetelerinde başvurduğu kremlerden biri Travazol kremdir. Mantar sebebiyle ciltte bazen; kaşıntı, kızarıklık ve egzama gibi semptomlar görülür. Travazol kremi, bunların giderilmesinde etkilidir. Sürüldüğü bölgede hızlı emilim görülür.

Travazol krem nedir?

Travazol kremi, 15 gramlık kutusunda, reçete ile beraber satılan bir ilaçtır. İçerisinde Diflukortolon valerat ve izokonazol nitrat bulunur. Bu sayede bakterilerin oluşmasına engel olmaktadır. Cildin kendini beklenenden hızlı şekilde kendisini yenilemesini sağlar.

Travazol krem ne işe yarar?

Genel olarak Travazol kremi, mantar ve ondan türeyen rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Bazen önleyici bir etkide kullanılmak için, mantardan önceki süreçte de kullanılabilir. Pişik kremi de olan Travazol kremi, genital bölgedeki mantar tedavisinde de kullanılır. Kaşıntıların özellikle egzamadan dolayı oluşan çeşidinde, Travazol kremi oldukça etkili bir ilaçtır. Ayrıca Travazol kremi, sivilce ve ufak yara tedavisinde başarı gösterebilir. Çocuklarda görülen kızamık ve suçiçeği gibi rahatsızlıklarda Travazol kremi kullanılmamalıdır.

Travazol krem nasıl kullanılır?

Öncelikli tavsiye edilen kullanım dozu ve sayısı, doktorunuzun size önereceği ölçüler olacaktır. Doktorunuzdan aksini duymadığınız takdirde günde sabah ve akşam kullanmanız yeterli olacaktır. İnce bir şerit şeklinde sürülen Travazol kremi, deri tarafından hızlıca emilir. Kullanıma başlanmadan önce, uygulanacak bölge güzelce temizlenmelidir. Sürdükten sonra, Travazol kremin daha da hızlı emilmesi için ovalanması gerekir. Travazol krem, vajina içinde kullanılmamalıdır. Sadece çevresine ince bir şerit halinde sürülebilir. Travazol kremi, bebekler için kullanılacakken, o bölge işlem sonrası hava alması için açık bırakılmalıdır. Genel kullanım önerisi olarak 2 haftayı geçmemeniz gerekmektedir. Travazol krem, yanığa ve açık yaraya direk kullanılmaz.

Travazol krem yan etkileri nelerdir?

Travazol kremi, içerisinde bulundurduğu etken maddeler yüzünden bazı yan etkilere sebep olabilir. Nefes almada güçlük çekilmesi, deride tahriş ve kızarıklık, ciltte olan döküntüler, dudakta ve boğazda şişlik; görülecek başlıca yan etkilerdendir. Pişik için olan Travazol kremi kullanımında, özellikle sürülen bölge iyice temizlenmediği takdirde kızarıklık beklenenin üzerinde, zarar verecek seviyede olabilir.

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle