SamFirm ile Samsung Stock Rom indirme Rehberi

Android işletim sistemini kullanan Samsung model telefonlar için, Stock ROM yazılım dosyaları paylaşan SamMobile sitesinin çıkarmış olduğu SamFirm programının kullanımını ve nasıl Stock ROM indireceğinizi detaylı olarak paylaşacağız. Böylece Samsung stock romlarını kolayca indirebilirsiniz.

SamFirm ne işe yarar?

Herhangi bir siteye gitmeden veya üye olmadan, çok kolay bir şekilde Stock rom dosyaları indirebilirsiniz. SamFirm Programı ayrıca en güncel Stock ROM dosyasını sizlere sunacaktır. Aynı zamanda programda Manuel olarak PDA, CSC ve MODEM sürümlerini girerek istediğiniz bir Stock ROM dosyasını da indirebilirsiniz.

SamFirm programı size güncel, yani en son çıkan Stock ROM dosyasını verecektir eğer daha eski bir yazılım Stock ROM istiyorsanız, SamMobile Samsung Cihazlar için Stock ROM İndirme adlı yazımıza bakabilirsiniz.

! SamFirm Programını kullanabilmek için bilgisayarınızda yüklü olması gereken programlar şunlardır: .NET Framework 3.5 (Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x86) ve Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86)

Aşağıdaki Bağlantılardan SamFirm Programını bilgisayarınıza indirin.

İndir > SamFirm_v0.3.6.zip / Alternatif / Alternatif

Cihazın Model Numarasını öğrenme

SamFirm ile Samsung Stock Rom indirme için öncelikle cihazınızın model numarasını öğrenmeniz gerekiyor. Telefonunuzun model numarasını öğrenmek için: Ayarlar > Cihaz hakkında > Model numarası kısmına bakabilirsiniz.

SamFirm ile Samsung Stock Rom indirme

  1. Yukarıda verdiğimiz bağlantılardan birinden SamFirm programını bilgisayarınıza indirip, Winrar veya winzip benzeri bir arşiv programı ile Masaüstüne çıkartın.
  2. Çıkardığınız klasörün içinde bulunan SamFirm.exe uygulamasını çalıştırın.
  3. Program açıldıktan sonra, Model kısmına Telefonunuzun modelini, Region kutucuğuna da hangi ülke yazılımını indirecekseniz kıs adını yazın Örneğin: TUR, ITA, DEU, FRA gibi. Son olarak Auto kutucuğunu da işaretledikten sonra Check Update butonuna tıklayarak güncel yazılım kontrolü yapın.
   SamFirm ile Samsung Stock Rom indirme Rehberi
  4. Program güncellemeyi yaptıktan sonra, Download bölmünde güncel yazılımı indirmeye sunar. En aşağıdaki bölümde de Stock Rom’un versiyonu, Yazılım sürümünü Örenğin: Nougat(Android 7.0) olduğunu belirtir.
  5. Son olarak Download butonuna tıklayarak Stock ROM’u indirebilirsiniz.

  İndirdiğiniz bu Stock ROM’u Samsung Telefonlara Odin ile Stock Rom Yazılım Yükleme Rehberi aldı yazımızda anlattığımız gibi yükleyebilirsiniz.

  SamFirm Kullanım Videosu:

Bu yazıyı oylayabilirsiniz.
5/59 Oy

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here