Pruzon Pomad Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri

Pruzon Pomad Krem Nedir, Pruzon Pomad Krem Ne İşe Yarar, Pruzon Pomad Krem Nasıl Kullanılır, Pruzon Pomad Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Pruzon pomad; etkisi kullanıcıları tarafından onaylanmış, piyasada oldukça güçlü olduğuyla ün kazanmış bir kremdir. Daha çok kaşıntıya karşı bir içeriği olsa da; pişik, anal füssür, kızarıklık ve egzama konularında da başarılıdır. Kortizonlu bir krem olsa da, kortizon oranı oldukça düşük bir seviyededir. Doktorlar özellikle kremin ilgi alanına giren konularda, Pruzon pomadı tercih etmektedirler.

Pruzon Pomad Krem Nedir?

İçerisinde birçok bitkisel içeriğe sahip olan Pruzon pomad, bu sayede kortizon etkisini en aza indirmiştir. Bu içerikler ise şu oranlarda bulunmaktadır: %1 oranında melaleuca alternifoila, %4 oranında kalamin, %5 oranında çinko asit ve lanolin ile vazelindir. Kalamin, pişiklerde ve böcek ısırıklarının tedavisinde kullanılır. Çinko asit ise güneş yanıklarının tedavisinde oldukça etkilidir.

Pruzon pomad ne işe yarar?

Pruzon pomad, öncelikle prospektüsü gereğiyle kaşıntıya yönelik bir tedavi ilacıdır. Vücudun her yerinde kullanılabilir. Sürüldüğü bölgedeki kaşıntı çok hızlı bir şekilde son bulacaktır. Bebeklerde kullanılacak olan Pruzon pomad, pişiğin geçmesinde oldukça etkilidir. Makatta oluşan çatlaklar, kişilerin günlük yaşamlarında oldukça fazla sorun çıkartır. Devamlı kaşınacak o bölge kaşınma yüzünden daha da artan çatlaklarla dolacaktır. Pruzon pomad, bu sancılı ağrının tedavisinde kullanılacak ilk sıradaki ilaçtır. Genital bölgede kaşıntı problemi de can sıkıcı rahatsızlıklardan biridir. Pruzon pomad, bu rahatsızlığınızın tedavisinde kullanılır. Hızlı ve etkili bir etkisi vardır. Anal bölgede görülen mayasılın tedavisinde, Pruzon pomad kullanılmalıdır. O bölgedeki kaşıntıya son verecek ve etkilerinin çok kısa bir zamanda ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

Pruzon pomad nasıl kullanılır?

Sorunlu olan bölgelere, günde 2 defayı geçmemek üzere, ince bir şerit şekilde sürülen Pruzon pomadın; kaşıntı tekrarlandığı takdirde kullanım sıklığı doktora danışılarak arttırılır. Makat bölgesine sürülen Pruzon pomad, makatın iç kısımlarına sürülmemelidir. Pruzon pomad; genital bölgelere uygulanan tedavi yöntemlerinde genital bölgenin içine veya vajinaya sürülmez.

Pruzon pomadın yan etkileri nelerdir?

Bitkisel içeriklere alerjisi olan kişiler, bu ilacı kullandıklarında bazı yan etkiler görebilir. Kortizon kremlerde yaşanılan yan etkiler, Pruzon pomadda görülmemektedir. Tahriş veya kızarıklık olduğu takdirde, Pruzon pomadı bırakıp doktorunuza başvurabilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle