Oksizinc Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir?

Oksizinc Krem Nedir, Oksizinc Krem Ne İşe Yarar, Oksizinc Krem Nasıl Kullanılır, Oksizinc Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Oksizinc, yanık, yara ve pişik problemlerinde kullanılabilecek, etkili ve güçlü bir kremdir. Cilde faydası olan kremlerde çinko oksit; bulunması gereken, olmazsa olmaz etken maddelerdendir. Oksizinc de içerisinde oldukça yoğun miktarda çinko oksit bulundurduğu için, ciltte yenileme konusunda oldukça başarılıdır.

Oksizinc krem nedir?

Oksizinc, piyasada 40 ve 100 gram olmak üzere iki şekilde bulunur. Etken maddesi çinko oksitten başkası değildir. Çünkü bu tarz hastalıkların tedavisinde kullanılacak bir kremin içeriğinde başka bir etken madde bulunması beklenmez. Rengi beyaz olan bu krem, koruyucu özelliğinden dolayı yumuşatıcı özelliğe sahiptir.

Oksizinc krem ne işe yarar?

Oksizinc, temel olarak pişik ve yanık gibi problemlere karşı üretilmiştir. Fakat içerisinde bulunan çinko oksit sayesinde sivilce ve lekelerinde başarılı bir etki gösterir. Kadınların memelerinin ucunda oluşan çatlaklarda, güneşten oluşan yanıklarda, yara ve pişiklerde, isiliklerde, böcek sokmalarında ve el, yüz çatlaklarında; Oksizinc uygulanabilir.

Oksizinc krem nasıl kullanılır?

Oksizinc, haricen kullanılan bir kremdir. Günde 2 veya 3 defa tercih edilmesinde bir sorun yoktur. Uygulanacak bölge, iyice temizlendikten sonra ince bir şerit halinde Oksizinc sürülür. Hızlı bir şekilde emilimi sağlanır. Eğer bölgede açık bir yara varsa; bu krem asla kullanılmaz. Oksizinc, göz içindeki bölgelere ve ağız bölgesine asla sürülmemelidir.

Oksizinc kremin yan etkileri nelerdir?

Oksizinc; kullanımına bağlı bazı yan etkilere sebep olabilir. Kremin içerisinde bulunan çinko asit, buna alerjisi olan kişilerde şişlik ve kızarıklığa sebep olabilir. Nefes almada güçlük çekilmesi, kurdeşen dökme, dudaklarda şişlik, karın ağrısı ve fazla kızarıklık; Oksizinc kremin bilinen yan etkilerindendir. Çinko okside alerjisi olan kişiler kullanmamalıdırlar. Kremin ücreti, reçeteyle yazıldığında devlet tarafından karşılanmaktadır. Pişik tedavisinde kullanılırken, sürülen doza dikkat edilmelidir. Çünkü fazla kullanım, pişikte yan etki oluşmasına ve pişiğin derecesinin artmasına sebep olacaktır. Egzama sorununuz var ve bu ilaç kullanımından sonra şikâyetleriniz artarsa, Oksizinc kremi kullanmayı bırakmalısınız. Hemen doktorunuza başvurmanız önerilir.

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle