Nurofen Cold Flu Nedir? Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri

Nurofen Cold Flu Nedir, Nurofen Cold Flu Ne İşe Yarar, Nurofen Cold Flu Nasıl Kullanılır, Nurofen Cold Flu Yan Etkileri Nelerdir?

Ateş düşürücü ve ağrı kesici ilaçlar arasında bulunan Nurofen Cold Flu, soğuk aylarda en çok tercih edilen ilaçların başında gelmektedir. Hem hastalığa karşı vereceği hızlı tedavi süreci, hem de başarı oranı sayesinde ülkemizde oldukça sık tercih edilir.

Nurofen Cold Flu nedir?

Nurofen Cold Flu, içerisinde 30 miligram psödoefedrin klorür ve 200 miligram ibuprofen etken maddesini barındırır. Kapsül şeklinde ve tam beyaz olmayan film ile kaplanmış kutusunda satışa sunulur. 12 tablet şeklinde satılır. Ateş düşürücü ve ağrı kesici etkisi, içerisindeki etken maddelerden ibuprofen sayesinde olur. Bir diğer etken maddesi kodein ise narkotik ilaçlar arasında gösterilmektedir.

Nurofen Cold Flu ne işe yarar?

Nurofen Cold Flunun en belirgin özelliklerinin başında ateşi düşürüp, iltihaplanmayı önlemesidir. Burun tıkanıklığına iyi gelmesinde ve sinüslerdeki mukozanın azaltılmasında önemli rol oynar. Kalıcı yan etki hasarlarından etkilenilmemesi için 12 yaş ve altı çocuklarda kullanılmaması gerekmektedir.

Nurofen Cold Flu nasıl kullanılır?

Nurofen Cold Flu, doktor tavsiyesi dışında kullanılmamalıdır. Reçetede belirtilen miktar ve süre aralıklarında kullanılmalıdır. Her bir tablet yeteri miktarda su ile birlikte alınmalıdır. Kullanım esnasından kesinlikle tok olmanız gerekir. Günlük 2 tabletten daha çok alınmaması gerekir. Gerektiği takdirde doktor önerisiyle 4 saatte bir tablet alacak şekilde kullanılabilir. En fazla kullanım günde 6 tableti geçmemelidir. Eğer bu tarz önerileri dinlemez ve kullanım miktarını fazla ölçüde aşarsanız; kalıcı şekilde yan etkilere maruz kalabilirsiniz.

Nurofen Cold Flunun yan etkileri nelerdir?

Nurofen Cold Flu kullanımından önce alerjen olduğunuz maddeleri bilmeniz gerekir. Çünkü bu durumda alerji olmanız, kalıcı sorunlara sebep olabilir. Nurofen Cold Flu, genellikle kış aylarında tercih edilir. Yan etkileri arasında; kusma, ağızda kuruluk, uykusuzluk, aşırı sinir ve mide bulantısı olabilir. Nurofen Cold Flu kullanımından bir süre sonra nefes güçlüğü problemiyle karşı karşıya kalırsanız; kullanımı bırakıp, acil bir şekilde doktorunuza başvurmalısınız. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde ise Nurofen Cold Flu kullanımı bebekte kalıcı hasarlara sebep verebilir. Bu yüzden kullanımından kaçınmalısınız.

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle