Mobil Veriyi Açınca internet Gelmiyor Çözümü.

Telefonda Mobil Veriyi Açınca internet Gelmiyor Çözümü. Mobil Veri Açık Ama Telefonum İnternete Girmiyor. Mobil Veri Açılmıyor, internet Gelmiyor Çözümü. Mobil veriyi açıyorum ancak internet yok.

Bazen Telefonu sıfırladıktan sonra veya yeni yazılım attıktan sonra yahut yeni bir telefona sim kartımızı taktıktan sonra, Mobil Veri Açılmıyor, internet Gelmiyor veya Mobil veri açmama rağmen internet gelmiyor, H simgesi H+ Simgesi 3G ,4G Simgesi gelmiyor gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Eğer sizde de Mobil Veriyi Açınca internet Gelmiyor ise aşağıdaki çözümlere bakmanızda yarar var.

Mobil Veriyi Açınca internet Gelmiyor

Bu yazıda, Android Mobil veri problemi ve iPhone Mobil veri sorunlarınıza cevap vermeye çalışacağız. Sorunun Telefonunuzdan mı yoksa ayarlarından mı? ya da Operatörden mi kaynaklandığını anlamaya ve buna göre bir çözüm elde etmeye çalışacağız..

İnternet Neden Gelmiyor?

Bazen Mobil veriyi açmamıza rağmen internet gelmiyor veya veri simgesi ekranda gözükmüyor, Bunun nedenlerini başlıklar halinde açıklayalım…

Telefonunuzun APN Ayarlarını kontrol edin

Telefonlarda internete bağlanmak için operatöre özel bazı ayarlar vardır. Bunlara APN Ayarları denir. Genelde Operatörler APN Ayarlarını Sim kartı takat takmaz otomatik olarak telefona gönderirler, ancak bazen bu ayarlar gelmeyebiliyor veya Operatör telefonu bilinmeyen model olarak görebiliyor. Bu durumda İnternet APN Ayarlarını manuel yapmanız gerekmektedir.

APN Ayarları genelde Ayarlar > Şebeke (Mobil şebekeler) > Erişim noktası adları kısmında bulunur. Bu yol telefondan telefona değişebiliyor. Telefonunuzun şebeke ayarları kısmını bakarak bulabilirsiniz.

Samsung Telefonlarda: Ayarlar > Diğer ağlar > Mobil ağlar > Erişim Noktası Adları kısmına gidin.

LG Telefonlarda: Ayarlar > Ağlar > Daha fazla > Mobil şebekeler > Erişim Noktası Adları Kısmına gidin.

Telefonunuzun şebeke ayarları kısmını kurcalayarak bulabilirsiniz. Erişim noktası adlarına geldikten sonra burada Örneğin TURKCELL İNTERNET, TURKCELL MMS Gibi seçenekler olmalı eğer yoksa aşağıdaki gibi yeniden eklemelisiniz.

  1. Erişim Noktası adları ekranında iken Menü tuşuna yada Sağ üstteki ÜÇ nokta tuşuna basın.
  2. Açılan seçeneklerde “Yeni APN” seçeneğine tıklayın.
  3. Gelen seçeneklerde İsim kısmına Operatörünüz ne ise onun adınız yazın örneğin “TURKCELL İNTERNET”, “TÜRK TELEKOM İNTERNET”, “VODAFONE İNTERNET” yazın, APN kısmına da “internet” yazın ve Sağ üst köşedeki Menü tuşu veya ÜÇ noktalı butona basın. Son olarak “Kaydet” seçeneğine tıklayarak APN’yi kaydedin.
  4. Erişim Noktası Adları kısmına “TURKCELL İNTERNET” seçeneğinin geldiğini göreceksiniz. Son olarak bu seçeneğe tıklayarak işaretleyin. Artık Mobil veriyi açıp internetinizi kontrol edebilirsiniz.

APN Operatör ayalarını ve detaylı anlatımlar için aşağıdaki bağlantıları kontrol edebilirsiniz:
Turkcell Mobil İnternet APN Ayarları
Vodafone Mobil İnternet APN Ayarları
Türk Telekom Mobil İnternet APN Ayarları

İnternet Paketinizin olduğuna emin olun

Eğer bir İnternet paketiniz yoksa Mobil veri açılmayabilir, Bir İnternet paketi satın almalısınız veya paketiniz bitmişse yenilemelisiniz. Bazen de Sosyal medya paketleri satın almış olabilirsiniz, Bu durumda Mobil veri simgesi gelmeyebilir, ancak Sosyal medya paketinizi kullanmanıza engel değildir.

Operatör İnternet Erişimi açık mı?

Operatörünüzün Hat ayalarında İnternet ve 3G hizmetlerini aktifleştirip kapatabiliyor. Genelde bu seçenekler açık oluyor, Bu ihtimal uzak olsa da Operatörünüzün müşteri hizmetlerini arayarak durum kontrolü yapabilirsiniz.

Telefon Yurt dışımı?

Yurt dışından gelen telefonlarda, O ülkenin operatörlerine özel yapılmış bazı model telefonlar vardır bu telefonları Türkiye’de kullanmak sıkıntılı olabiliyor İnternet’iniz bu yüzden de gelmiyor olabilir. Bazen şebekeye bile bağlanmada sorun yaşayabilirsiniz.

Telefondaki problemler

Telefonlarda yazılımsal sorunlar varsa İnternet’te erişim veya şebeke problemleri yaşayabilirsiniz. Yukarıdaki seçenekleri gözden geçirdikten sonra Son çare olarak bu ihtimal üzerinde duracağız. Sorunun telefondan mı yoksa hattan mı olduğunu öğrenmek için Önce hattınızı başka bir telefona takıp kontrol edin, Sonra Başka bir hattı kendi telefonunuza takıp deneyin böylece sorunun nereden olduğunu bulabileceksiniz. Eğer sorun telefonda ise Servise gitmenizde yarar var.

mobil veri açılmıyor turkcell, mobil veri açık ama internete bağlanamıyorum, mobil veri açılmıyor samsung, turkcell, Vodafone, Türk Telekom mobil veri açık ama internete bağlanamıyorum, mobil veri acik internet yok, mobil veri açılmıyor lg, mobil veri işareti gelmiyor samsung, mobil veri açılmıyor vodafone

Bu yazıyı oylayabilirsiniz.
4.9/510 Oy

8 YORUM

  1. Bunlar çözüm değil! Ben yaklaşık bir ay boyunca sorunumu çözmeye kafa yordum bunlarla olmuyor sadece. Asıl çözüm çok basit arkadaşlar isteyen mesajıma cevap verebilir, yardımcı olmak isterim tabi ki…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here