isotrexin Jel Nedir? Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir?

isotrexin Jel Nedir, isotrexin Jel Ne İşe Yarar, isotrexin Jel Nasıl Kullanılır, isotrexin Jel Yan Etkileri Nelerdir?

Isotrexin; üreticisi tarafından oluşturulan içeriğindeki formülle beraber, iltihap ve iltihap oluşumundan kaynaklı rahatsızlıkların iyileşmesine yarar. İçeriğinde bulunan eritromisin etken maddesiyle beraber, sivilce tedavisini de gerçekleştirir. Yağlanma ve kirlenmeden dolayı oluşan aknelerin tedavisinde; Isotrexin etkin bir biçimde kullanılmakta ve oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

isotrexin jel nedir?

Isotrexin, iltihapsız veya iltihaplı şekildeki cilt problemlerine çözüm bulur. Fakat ağız çevresinde bir iltihabınız varsa; Isotrexin kesinlikle kullanılmamalıdır. Her iyileşmenin düzenli bir çaba gerektirdiğini göz önünde bulundurursak; 6-8 haftada ilaçtan sonuç alabilirsiniz. Isotrexin içerisinde bulunan maddelere alerjiniz varsa, kremi asla tercih etmemelisiniz. Gözünüze, ağzınıza ve burnunuza Isotrexin jeli sürmeyiniz. Jelin kullanımından sonra o bölgede tahriş yaratabilecek ürünler kullanmayınız. 12 yaşından küçük olan çocukların Isotrexin kullanması uygun görülmez. Hamilelik durumunda Isotrexin jelin kullanılması için doktorunuzun kesin onayı gerekmektedir.

isotrexin jel nasıl kullanılır?

Isotrexin kullanılırken ilk önemli konu, doktor tavsiyesidir. Sürmeniz ve uygulamanız gereken miktarı doktor belirleyecektir. İlacı kullanmadan önce, uygulayacağınız bölge özenle temizlenmeli ve Isotrexin ince bir şerit halinde sürülmelidir. Kremi günde 2 kereden fazla kullanmayınız. Isotrexin kullanırken ilk yarım saatte yanma hissi vücudunuza işleyebilir. Fakat bundan korkmanıza gerek yok. Isotrexin jelin içeriği, buna sebep olacaktır. Yanma aşırı ve dayanılamayacak boyuta ulaşırsa, kremi soğuk suyla hemen yıkayın. Ardından zaman kaybetmeden doktorunuza başvurunuz.

isotrexin yan etkileri nelerdir?

Isotrexin içeriği sebebiyle birçok yan etkiye sahiptir. Bunlardan; ciltte kuruluk ve egzama, ciltte soyulma, kızarıklık, kaşıntı ve yanma hissi Isotrexin kullanıp da yaygın olarak görüldüğü yan etkilerdendir. Daha az sayıda ve nadiren görülen yan etkiler ise şunlardır: İshal, mide bulantısı, karın ağrısı, ciltte koyuluk, renk solması, yüzde oluşan şişlik, Isotrexin jel uygulanan bölgede oluşan kıl kökü iltihabı, alerji reaksiyonları ve kaşıntı. Sivilce tedavisinde kullanılması muhtemel olan Isotrexin ise bazı kişilerde sivilcenin azalmasından çok artması şeklinde görülecektir.

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle