Cinsel Sorunların En Büyüğü iktidarsızlık

iktidarsızlık Umutsuz Vaka Değil, İktidarsızlık Sebepleri, Kötü Alışkanlıklar İktidarsızlık Sebebi, Şeker Hastalığı Ereksiyon İçin Ciddi Bir Problem

iktidarsızlık Umutsuz Vaka Değil

İktidarsızlık, erkeklerin yaşadığı en büyük cinsel problemlerin başında yer alıyor. 1992 yılından itibaren bu sorun için “iktidarsızlık” kelimesi kullanılmıyor olsa da halk arasında bu şekilde yerleşmiş olduğu söylenebilir. İktidarsızlık sorunu erkeğin cinsel ilişkiye yetecek kadar erekte olamamasını ifade eder. Bu sorun ciddi bir problem olabilmekle birlikte çözümsüz değildir.

İktidarsızlık Sebepleri

İktidarsızlığın birçok sebebi olabilir. Akla gelen ilk sebep psikolojik sorunlardır. İş yaşamındaki stres bile iktidarsızlık sorununa sebep olabilir. Böyle durumlarda umutsuzluğa kapılmamak gerekir. Çünkü etkili bir iktidarsızlık tedavisi ile sorunu çözmek mümkün olabilir. Ancak bunun için öncelikle sorunun kökenlerine inmek, psikolojik ve fiziksel etkenleri ortadan kaldırmaya çalışmak gerekir.

Ne Yapılmalı?

İktidarsızlık durumunda yapılacak en büyük hata cinsel güç arttırıcı ilaçlarla durumu geçiştirmeye çalışmaktır. Bu ilaçlar kısa vadede etki sağlasa da ciddi anlamda sorun yaratabilir. Güç arttırıcı ve erekte edici ilaçlar belli bir dozajın üzerinde kalp krizine sebep olabilmektedir. Bununla birlikte düzensiz kullanım hâlinde hormonal sorunlar yaratabilir. Bu bakımdan bu tür ilaçları ancak zorunluluk hâlinde ve doktor kontrolünde kullanmak gerekir.

Sorunun temelinde genellikle psikolojik sıkıntılar yer alır. Eğer iktidarsızlık sorunu yaşıyorsanız bu yaşadığınız stresten dolayı olabilir. Bu durumda iktidarsızlık tedavisi için yapılacak ilk şey bir psikolojik danışma desteği almaktır. Ancak çeşitli fiziksel rahatsızlıkların olması da mümkündür ve bu ihtimâle de dikkat etmek son derece önemlidir.

Kötü Alışkanlıklar İktidarsızlık Sebebi

Alkol, sigara gibi kötü alışkanlıklar iktidarsızlığa sebep olabiliyor. Eğer alkol kullanan biriyseniz iktidarsızlık probleminizi büyük ihtimâlle bundan kaynaklanıyordur. Bu aşamada yapacağınız en iyi şey alkolü bırakmaktır. Alkol kanınıza karıştıkça hormonal düzen bozulacak, beynin uzuvlar üzerindeki etkisi azalacaktır. Bu da iktidarsızlık sorununun ortaya çıkması için yeterlidir.

Bununla birlikte eğer hareketsiz bir yaşantıya sahipseniz iktidarsızlık sorununuzun sebebi bu olabilir. Düzenli olarak spor yaparak vücudunuzun çalışmasını sağlayabilir ve cinsel hormonlarınızı harekete geçirebilirsiniz. Ancak tüm bunları yaptığınız hâlde iktidarsızlık tedavisi gerektirecek durumlar olabilir. Çünkü bu sorun vücudunuzdaki daha büyük sağlık sorunlarının belirtisi olabilir. Bu yüzden ilk önce check-up yaptırmanız, daha sonra tedavi olmanız faydalı olabilir.

Şeker Hastalığı Ereksiyon İçin Ciddi Bir Problem

Şeker hastalığı gibi sorunlar iktidarsızlığa sebep olabilmektedir. Bu bakımdan alkol kullanmadığınız, spor yaptığınız ve cinsel yaşamınızı etkileyecek bir strese sahip olmadığınızı düşündüğünüz hâlde iktidarsızlık sorunu yaşıyorsanız yapmanız gereken ilk şey bir uzmana başvurmaktır. Eğer ciddi bir rahatsızlığınız varsa bu vücudunuzdaki hormon düzenini kötü etkileyerek iktidarsızlığa sebep olabilir.

Bununla birlikte tüm bunlardan bağımsız olarak da sorun yaşayabilirsiniz. Eğer böyle bir durum varsa uzman bir klinik tarafından verilen iktidarsızlık tedavisi hizmetinden yaralanmanız gerekir. Bu tedavide genellikle düşük yoğunluklu şok dalgaları kullanılmaktadır. Ancak tedavi süresince doktorların tavsiye ettiği ilaçlar dışında herhangi bir tıbbi ürün almamanız ve doktorunuzun yönergelerine uymanız faydalı olacaktır.

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle