Hirudoid Forte Jel Nedir? Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri

Hirudoid Forte Jel Nedir, Hirudoid Forte Jel Ne İşe Yarar, Hirudoid Forte Jel Nasıl Kullanılır, Hirudoid Forte Jel Yan Etkileri Nelerdir?

Hirudoid forte; ani yaralanmalarda oluşabilecek kan toplamalarını ve ödem oluşmalarını engellemek için piyasaya sunulmuştur. Kanın pıhtılaşmasını önler ve bu pıhtının yenilenmesini engeller.

Hirudoid forte jel nedir?

Hirudoid forte, doktor reçetesiyle beraber eczaneden alabileceğiniz; 40 gram ağırlığında, metal tüplü ambalajda sunulan bir ilaçtır. İçi sarı laklıdır ve plastik burgu kapaklıdır. Kendine has özelliği olan beyaz ve açık bej renginde bir emülsiyondur. Hirudoid forte jeli açık yaralara ve aşırı hasar gören cildinize uygulamayınız.

Hirudoid forte ne işe yarar?

Hirudoid forte, oluşabilecek pıhtılaşmayı engeller. Pıhtıyı engeller ve oluşabilecek yangıyı önler. Yangı ise vücudun mikroplarla savaşmak üzere, hasta olan yerin üzerinde irin toplayarak savunma oluşturmasıdır. Tedavide kullanılabilecek alanlar şunlardan oluşmaktadır:

Kanın dokuda birikmesi sonucu oluşan yaralanmalar, bağ dokunun kendini yenilemesinde, ciltte oluşacak çürükleri önlemekte ve kandaki pıhtılaşmayı önlemekte Hirudoid forte kullanılmalıdır.

Hirudoid forte nasıl kullanılır?

Hirudoid forte, öncelikle reçetede yazılan ölçüde kullanılmalıdır. Aksi belirtilmediyse; günde 2-3 defa olacak şekilde ve 3-5 cm büyüklüğünde sürülmesi gereken Hirudoid forte jel, ince ve hafifçe yayılarak sürülmesidir. Tedavi süresi yaklaşık olarak 7 gün ile 14 gündür. Fakat düzenli kullanımınız 2 haftayı bulmuş ve herhangi bir ilerleme sağlamadıysanız; doktorunuza kesinlikle başvurmanız gerekir.

Hirudoid forte yan etkileri nelerdir?

Hirudoid forte, etken maddelerin alerjiye sebep olma ihtimali ve dozun yanlış kullanımından dolayı, ciddi manada yan etkilere sebep olabilir. Ciltte kızarıklık, Hirudoid forte jelin en göz önünde yan etkidir. İlacı keserseniz, bu yan etkiler kesilebilir. Morlukların üzerine Hirudoid forte jel sürerseniz, doz aşımında morluk kaybolmak yerine daha çok artabilir. Hamileler veya hamile kalmayı düşünen kadınlar, bu süreç boyunca Hirudoid forte jeli kullanmamalıdır. Çünkü içerisinde bulunan etkin maddelerin vücuttan çıkması uzun süre alır. Krem, doktorunuz tarafından reçete edilmediği sürece emzirme sürecinde kullanılmamalıdır. Çünkü süte bulaşma ihtimali olan her etkin madde, bebek gelişiminde önemli zararlara yol açabilir.

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle