Hametan Krem Nedira? Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir?

Hametan Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır, Yan Etkileri Nelerdir? Hametan Mantar Kremi Hakkında Bilgi.

Hametan krem; cilde oldukça faydalı bir kremdir. Bu yüzden piyasada oldukça fazlaca tercih edilir. Reçete ile yazılan Hametan kremin, kullanım alanı oldukça geniştir. Sivilce ve yararların tedavisinde, yanık acılarının kesilmesinde özellikle etkilidir. İçindeki etken maddeler sayesinde cildin onarılmasına ve hücrelerin yenilenmesine katkıda bulunur. Krem, sadece yetişkinlerde değil; bebeklerde de kullanılabilir. Çünkü yapısında bebeklere zararlı bir maddeye rastlanılmaz.

Hametan krem nedir?

Ciltte oluşan fiziksel problemlere karşı Hametan kremi oldukça etkilidir. Kapalı kutularda, reçete ile satılır. 30 ve 50 gram alüminyum tüplerinde piyasaya sunulur. İçerisinde Hamamelis ketonu adı verilen etken madde yaklaşık 0.75 gramdır. İçerisine Hamamelis Virginia özütü 25 gram eklenmiştir. Cildin kendini yenilemesi ve yaraların oldukça hızlı sürede kendisini kapatması, içerisindeki bu etkin maddeler sayesinde olur. Ayrıca bu etkin maddeler kanamaları durdurur ve iltihapları önlerler.

Hametan krem ne işe yarar?

Hametan kremin ilk görevi cildin yenilenmesini kendi kendine yapmasını sağlamaktır. Hücrelerin yeniden oluşumu için gerekli desteği sağlar. Yanıkların 1. ve 2. Derece olanlarında tedavi imkânı sağlar. Cilt yüzeyinde oluşmuş çatlaklara ve kurumalara iyi gelir. Kanamalı yaraların özellikle çizik ve kesik sonucu oluşmuş olanlarında tedavi amaçlı kullanılabilir. Deri hasarları konusunda Hametan krem iyi bir tedavi edici olacaktır.

Hametan krem nasıl kullanılır?

Hametan krem, kullanım olarak bir şekil şartına bağlı değildir. Sadece doğru zamanda, ihtiyaç duyulduğunda ve yeteri kadar kullanıldığı zaman etkili olacaktır. Hametan kremi uygulanacak bölgenin uygulamadan önce yeterince temizlenmesi gerekir. Bölgeye doğru miktarda Hametan kremi sürülür ve bölgeye iyice yedirilir. Eğer uygulanan bölgede yanık ya da yara varsa; o bölge krem sürme işleminden sonra gazlı bir bezle kapatılmalıdır.

Hametan kremin yan etkileri nelerdir?

Hametan kremi, içeriğindeki maddeler sayesinde yan etkisini en aza indirmiş bir formdadır. Fazla doz kullanımında deri döküntülerine sebep olabilir. Ayrıca krem sürülmeden önce, bölge temizlenmeden krem sürülürse; özellikle yüzde, dudaklarda ve gırtlak kısmında kızarıklık, şişme ve yanma görülebilir.

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle