Gripten Doğal Yöntemlerle Kurtulma Yolları

Gripten Doğal Yöntemlerle Kurtulma Yolları. Gripten Korunmanın Doğal Yolları Nelerdir? Grip Nasıl Çabuk Geçer? Gribi Çabuk Atlatmanın Yolları, Gripten Kurtulmanın Yolları. Nezle, grip ve öksürükle baş etmenin doğal yolları.

Sıcak havaların sonlarına gelmeye başladık ve havalar gitgide rüzgarlı ve soğuk olmaya başladı. Sonbahar mevsimi ile birlikte grip mevsimi de yaklaşıyor. Bu nedenle Klasbilgi.com olarak gripten korunmanız için pratik ipuçlarını araştırdık. Peki Gripten Doğal Yöntemlerle Kurtulma Yolları nelerdir?

Gripten Doğal Yöntemlerle Kurtulma Yolları

  • Sık sık ellerinizi yıkayın : Virüslerden korunmak için sık sık ellerinizi yıkamak iyi yöntemdir. Hapşırdığımız zaman ağzımızı elimizle kapatırız ve dokunduğumuz her eşyaya bu virüsleri bulaştırırız. Bu virüsler günlerce hatta haftalarca canlı kalabilirler. Bu nedenle kalabalık ortamlarda hasta kişilerden yakın temastan kaçının. Temas halinde de mutlaka ellerinizi yıkayın. Gripli biri ile tokalaştıktan sonra hemen ellerinizi sabunla yıkayın, grip en çok elle bulaşmaktadır.
  • Soğan ve Sarımsak : doğal antibiyotiklerdir. Soğan ve sarımsaklı yemeklerden bol bol tüketin ve yemeklerinizde mutlaka soğan ve sarımsağı kullanın.
  • Limonlu çay : Çayınıza biraz limon damlatarak gripten korunabilir ve gripten daha erken kurtulabilirsiniz.
  • Bol bol vitamin alın : Sofranızdan koyu yeşil, kırmızı ve sarı renkteki meyve ve sebzeleri eksik etmeyin. Özellikle de turunçgiller, domates ve kivi gibi C vitamini bol olan meyveleri tercih edin.
  • Sıcak bir tavuk çorbası : Tavuk çorbası sıvı ve protein bakımından oldukça zengindir. Ve burun ve boğaz şikayetlerinizi azaltmanıza yardımcı olacaktır.
  • Bir kase yoğurt : Yapılan bazı çalışmalar sonucunda yoğurdun soğuk algınlığına yakalanma ihtimalini %25 düşürdüğü tespit edilmiştir. Bu nedenle her gün bir kase kaymağı alınmış yoğurt tüketmeye çalışın.
  • Sigara ve alkole son : Yapılan araştırmalar sonucunda sigara ve alkol kullanan kişilerin soğuk algınlığına yakalanma ihtimallerinin daha yüksek olduğu tespit edilmiştir.
  • Stresten uzak durun : Stres ve aşırı yorgunluk bağışıklık sisteminizi zayıflatır ve soğuk algınlığına daha kolay yakalanmanıza neden olur.
  • Günde 8 bardak su : Günde en az 8 bardak su tüketmeye çalışın. Özellikle hastayken ılık su, zencefil, bal, limon, tarçın, adaçayı, ıhlamur, ekinezya çayı gibi içecekleri tercih edin. Ve vücut salgılarının koyulaşmasına yol açacağından dolayı süt ve süt ürünlerinden uzak durun.

Gripten kurtulmanın yolları limon, 1 günde gripten kurtulma, gripten kurtulma duası, gribi çabuk atlatmak için zencefil, gripten en hızlı nasıl kurtulurum, 1 günde gripten nasıl kurtulurum, gribi anında kesen ilaç, gripten kurtulmanın 5 yolu

Bu yazıyı oylayabilirsiniz.
5/513 Oy

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here