Galaxy S8 ve S8 Plus Root, TWRP Yükleme

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Root Yapma, TWRP Yükleme. Galaxy S8 SM-G950F ve S8+ SM-G955F Android 8.0 OREO Root Atma ve TWRP Recovery Yükleme

Bu yöntem ile aşağıdaki Modelleri Root yapabilirsiniz:

  • Galaxy S8 SM-G950F, SM-G950FD, Kore SM-G950N
  • Galaxy S8+ SM-G955F, SM-G955FD, Kore SM-G955N

ABD modelleri SM-G950U veya SM-G955U, bu root yöntemi ile desteklenmemektedir. Bunun için Samfail root yöntemini kullanmanız gerekecek.

UYARI: Galaxy S8 ve S8 Plus Root Android 8.0 yazılımı içindir. Android sürümünüzün Ayarlar -> Telefon hakkında -> Yazılım bilgileri kısmında 8.0 veya 8.0.0 olduğundan emin olun. Telefonunuzdaki her şey silineceğinden, bu işlemlere başlamadan önce telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Ayrıca Samsung telefonunuzun bazı uygulamaları çalışmayabilir. Cihazınız garanti kapsamından çıkacaktır. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Telefonun Model Numarasını Öğrenme

İlk Önce Telefonumuzun Model numarasını Öğreneceğiz. Bunun için Ayarlar/Telefon Hakkında kısmında Model numarası kısmındaki koda bakıyoruz ve yukarıdaki listede var mı? ona bakıyoruz varsa Root işlemlerine geçiyoruz. Örneğin: “SM-G950F”

Öncelikle Aşağıdaki araçları indirin. Samsung Mobil USB Sürücüsünü bilgisayarınıza kurun. Odin3 programını masaüstüne çıkartın. İndirdiğiniz TWRP.img.tar dosyasını da ellemeden masaüstünde bulunsun. Diğer dosyaları daha sonra telefona atacağız.
Odin3 v3.13.1 İndir/Download | Alternatif Link
SAMSUNG Mobil USB Sürücü İndir/Download
RMM-State_Bypass_Mesa.zip
samsung-antiroot-removal-2.4.zip
Magisk.zip > İndir
MagiskManager.apk > İndir
TWRP Exynos için: Galaxy S8, Galaxy S8 Plus (En üstteki img.tar uzantılı dosyayı indirin)
TWRP Snapdragon için: Galaxy S8, Galaxy S8 Plus (En üstteki img.tar uzantılı dosyayı indirin)

Cihazınızın işlemcisinin Exynos veya Snapdragon olduğunu öğrenmek için Google Play Store’den CPUZ uygulamasını indirip öğrenebilirsiniz.

Samsung Galaxy S8 ve S8+ TWRP Yükleme

Adım 1: Geliştirici seçeneklerini açın:
Geliştirici seçeneklerini açın

  1. Geliştirici seçeneklerini açmak için: öncelikle Telefonunuzda Ayarlar / Telefon Hakkında / Yazılım bilgileri kısmına gidin.
  2. Burada Yapım numarası kısmına 5-6 defa üst üste tıklayın, Taki “artık bir geliştiricisiniz” diyene kadar.
  3. Daha sonra geri gelip Geliştirici seçeneklerine girin. Burada OEM kilit açma ve USB hata ayıklama özelliklerini aktif yapın.

Adım 2: İndirdiğiniz Odin zip arşivini masa üstüne çıkarın. Yukarıda Modelinize uygun indirdiğiniz .tar.md5 TWRP dosyası da masaüstünde olsun. Odin3.exe çalıştırın.

Adım 3: Odin3.exe çalıştırdıktan sonra “AP” butonuna tıklayın. Açılan Pencereden masa üstünde bulunan twrp-dreamlte.img.tar dosyanızı seçin örneğin: twrp-3.2.3-0-dreamlte.img.tar

Adım 4: Telefonunuzu güç tuşunu kullanarak tamamen kapatın. Ardından Ses Kısma + Bixby + Güç Tuşlarına birlikte basılı tutun taki Download Mod açılana kadar. Download mod açılınca Ses Yükseltme tuşuna bir defa basın. Ardından Telefonu USB Kabloya USB’yi de Bilgisayara takın. Odinde ID:COM noktası mavi olacaktır.

Galaxy S8 ve S8 Plus Root, TWRP Yükleme

Adım 5: Odinde ID:COM noktası mavi olduktan sonra Odinde “Start” Butonuna tıklayarak kurulumu başlatacağız. Ancak burada önemli bir nokta var: Start‘a bastıktan sonra Yükleme bitince Odinde PASS yazısı gelir. PASS yazısı gelir gelmez hemen telefonda Ses Artırma + Bixby + Güç Tuşlarına birlikte basılı tutun taki TWRP Modu açılsın. Eğer böyle yapmazsanız yada kaçırırsanız Cihazınız Başlatma ekranında takılı kalacaktır.

Galaxy S8 ve S8 Plus Root, TWRP Yükleme

Eğer cihazı başlamadan TWP moduna almayı başaramadıysanız: Samsung Cihazlara Odin ile Stock Rom Yükleme işlemini yapmanız gerekmektedir. Eğer cihazı başlamadan TWP moduna almayı başardıysanız devam edelim.

Adım 6: TWRP Modunda iken Keep Read Only Butonuna dokunun. Ardından Wipe ve Format Data butonlarına dokunun. Gelen kutucuğa “yes” girin ve Mavi “ENTER” düğmesine basın. Daha sonra Orta tuşa basına ve TWRP Ana ekranına gelin. Ardından Reboot > Recovery düğmelerine sırayla dokunun.

Galaxy S8 ve S8 Plus Root, TWRP Yükleme

Galaxy S8 ve S8 Plus Root, TWRP Yükleme

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Root Yapma

Adım 7: Cihazınız yeniden başlayacaktır. Ardından cihaz hala USBY’e takılıdır. Takılı değilse takın. Ardından TWRP de Keep Read Only Butonuna dokunun. Bilgisayarımda telefonunuzun depolama alanını göreceksiniz. Buraya gidip İndirdiğiniz RMM-State_Bypass_Mesa.zip, samsung-antiroot-removal-2.4.zip, Magisk.zip, MagiskManager.apk dosyalarını ellemeden Dahili depolama ana kısmına atın.

Adım 8: Şimdi TWRP ana ekranında iken Install butonuna dokunun. Ardından RMM-State_Bypass_Mesa.zip dosyasını seçin ve Swipe to install butonunu sağa doğru sürükleyin. Geri gelip aynı işlemi samsung-antiroot-removal-2.4.zip ve Magisk.zip dosyaları içinde yapın. Yani toplamda 3 adet zip dosyası yüklemiş olacaksınız.

Galaxy S8 ve S8 Plus Root, TWRP Yükleme

Adım 9: Şimdi Orta tuşa basıp TWRP ana ekranına gelin ve ardından Reboot > System düğmelerine sırayla dokunun. Böylece Root yüklenmiş telefonunuz açılacaktır.

Galaxy S8 ve S8 Plus Root, TWRP Yükleme

Adım 10: Son olarak Telefon açılınca Doya yöneticisine girin ve MagiskManager.apk dosyasını telefonunuza yükleyin. MagiskManager.apk sizlere root yetkisini verecek uygulamadır. Tıpkı SuperSU gibi.

Galaxy S8 ve S8 Plus Root, TWRP Yükleme işemleri bu kadardı kolay gelsin 🙂

Videolu Anlatım:

Bu yazıyı oylayabilirsiniz.
5/51 Oy

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here