Fucidin Pomad Krem

Fucidin Pomad Krem Nedir? Fucidin Pomad Krem Ne İşe Yarar? Fucidin Pomad Krem Nasıl Kullanılır? Fucidin Pomad Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Fucidin pomad; anti bakteriyel özellikte bir kremdir. Bu sayede siyah noktalar ve sivilceler gibi cilt problemlerinin tedavisinde kullanılır. Fucidin, aynı zamanda mikropları öldüren bir etkiye sahiptir. Bu sayede gözenek temizleyici kremler arasında iyi bir şöhrete sahiptir. Yağlı ciltte bulunan yağ oranını dengeler. Sivilce ve siyah noktaları oldukça başarılı bir şekilde yok eder. Sivilceye neden olan bazı bakterilerin oluşmasını önleyen Fucidin pomad krem, bu sayede cildi temiz tutar. Kıl köklerinin enfeksiyonlarında ve iltihaplı sivilce tedavisinde, doktorların ilk tercihlerindendir.

Fucidin Pomad Krem Nedir?

Cildin yüzeyine şeffaf bir tabaka şekilde uygulanan Fucidin pomad, 20 gramlık kutusunda reçete ile satılır. Her 1 gram fucidin içinde, 20 miligram fusidik asit vardır. Bu sayede krem, bakterilerle savaşında daha güçlü bir hale gelir.

Fucidin pomad ne işe yarar?

Fucidin pomad, içerisinde fusidik asit bulunmaktadır. Bu sayede, çok güçlü bir antibiyotik olan asit; deri hastalıklarının tedavisinde oldukça önemlidir. Yanıklarda ve enfeksiyon içeren yaralarda özellikle Fucidin pomad kullanılması tavsiye edilir. Kıl kökü iltihaplanması ve sivilce çeşitlerinde, Fucidin pomad öncelikli tercih olacaktır. Bulaşıcı cilt hastalıkları, fusidik asit sayesinde Fucidin pomadın etkili olduğu hastalıklardan biridir.

Fucidin pomad nasıl kullanılır?

Fucidin pomad, öncelikle doktorunuzun size olan tavsiyeleri dâhilinde kullanmanız gereken bir kremdir. Doktorunuz aksini söylemediyse, günde 3 defa uygulayabilirsiniz. Sürülen bölgede açık bir yara yoksa ince bir şerit Fucidin pomad sürülür ve bölgenin üzeri kapatılmaz. Fakat; aksi bir durumda açık bir yara veya çizik varsa, Fucidin pomad sürme işleminden sonra gazlı bir bezle bölge kapatılmalıdır. Sivilce ve iltihaplara sürülen Fucidin pomadın üzeri ise asla kapatılmamalıdır.

Fucidin pomadın yan etkileri nelerdir?

Fucidin pomad etkili bir krem olmasının yanında, bünyesinde fazla sayıda yan etki barındırır. Genelde alerjik problemi olanlarda ve aşırı doz kullanım yapan kişilerde, bu tür yan etkiler görülecektir. Ciltte döküntüler, ciltte batma yaratıcı his, ciltte kuruma ve göz çevresinde şişme; görülecek yan etkilerden bazılarıdır.

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle