Esnafa Faiz indirimi Uygulayan Bankalar

Esnafa Faiz indirimi Uygulayan Bankalar. Esnaf Kredilerinden Yararlanmak İçin Aranan Şartlar. Faiz indirimi yapan bankalar 2018

Esnafa Faiz indirimi Uygulayan Bankalar

Banka kredileri ile esnaflar ve birçok şirketler işlerini daha kolay olarak yürütebilmektedir. Bu kredi işlemlerinin gerçekleşmesi için kredi çekecek kişinin kredi notu ve kredi sicili temiz olmak zorundadır. Bu bilgilerin tam olması ile bankalar da kredi işlemlerini onaylayabilmektedir. Özellikle ihtiyaç kredisi adı altında bütün bankalar esnaflara kolaylık sağlamaktadır. Kredilerin kolay ödenmesi ve çabuk bitmesi açısından faiz indirimleri de söz konusu olmaktadır. Düşük faiz oranları ile ödemeler de kolay ve hızlı gerçekleşmektedir. Aynı zamanlarda çabuk biten krediler ile yeni kredilerinde alınması mümkün olmaktadır.

İndirimli faiz kredisi uygulayan bankalar; faiz oranlarını en düşük ya da hiç olacak şekilde esnaflara sunmaktadır. Bunun yanı sıra vade farkını uzatan bankalar da bulunabilmektedir.

Vakıfbank esnaf kredisi ile kredi oranının yanı sıra vade farkını da 36 aya kadar yükseltmektedir. Sadece esnaflar için yapılan bu uygulamada ödeme planı ya da taksitli erteleme ödeme planı da kullanılabilmektedir. Bu ödeme planları ile esnaflar rahatlıkla kredi ödeme işlemini gerçekleştirebilmektedir.

Halkbank da esnaf kredisi olarak indirimli faiz adı altında esnaflara kredi işleminde, kampanya olark %0 faiz uygulaması getirmektedir. Bu uygulama ve kampanya ile vade seçenekleri de esnafların ödeme şekillerine göre değişebilmektedir. Aynı zamanda yapılan kredi başvurusuna göre 200.000 TL’ye kadar miktar yükselebilmektedir.

Ziraat esnaf kredi başvurusunda ise hem faiz oranları düşürülmektedir hem de ödeme konusunda esneklik gösterilmektedir. Bu esneklik ile sadece esnafların kullanabileceği indirimli faiz uygulama ödemleri de kolay tamamlanabilmektedir.

Esnaf Kredilerinden Yararlanmak İçin Aranan Şartlar

Esnaf olarak kişinin en az bir yıl tecrübede bulunması ilk aranan şartlar arasında bulunmaktadır. esnaf ev sanatkarla odasında kaydınız olması ve temiz sicil dahilide işlemlerin bulunması gerekmektedir. Vergi borcunun bulunmaması ve bu konuda sorun yaşanmaması önemli olmaktadır. Banka kredi alanında notunun yüksek ve sicilinin de temiz olması gerekmektedir. Bunun yanında esnaf olarak kullanılan kredi kartlarının da düzenli olarak yatırılmış olması gerekmektedir. Bu şartlar ile esnaf kredileri kişiler tarafından sorunsuzca alınabilmektedir. Bu yüzden bu bilgilerin ve evrakların eksik olarak banka görevlisine bildirilmesi de önemli olmaktadır.

Daha fazla bilgi için: Faizsiz Esnaf Kredisi Alma Şartları Nelerdir? adlı yazıya bakabilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle