Cinsel Sorunların En Büyüğü iktidarsızlık

Ereksiyon Sorunu Çözümsüz Değil. Sertleşme Sorunu Neden Yaşanır? Fiziksel Rahatsızlıkları Tedavi Etmek, Şeker Hastalığı ve Ereksiyon Sorunu, Cinsel Ürünlerle Problemi Ortadan Kaldırmak

Ereksiyon Sorunu Çözümsüz Değil

Cinsellik, insan psikolojisini etkileyen temel unsurlar arasındadır. Kişinin kendini keşfettiği erken çocukluk dönemlerinden itibaren hem psikoloji hem de fiziksel sağlık açısından önemli bir yerdedir. Ancak psikolojik durumlardan kötü etkilenebildiğini de söylemek gerekir. Erkeklerde sık görülen sertleşmeme sorunu çoğunlukla psikolojik etkenlerden kaynaklandığı gibi bu sorunun arkasında gizli fiziksel rahatsızlıklar da olabilir.

Sertleşme Sorunu Neden Yaşanır?

Bazı durumlarda cinsel istek duyulduğu hâlde sertleşme sorunu yaşanabilir. Cinsel organ, bir ilişki yaşamaya yetecek ölçüde erekte olmayabilir. Bu durumda yapılması gereken işe profesyonel yaklaşmak ve ereksiyon sorununun ardındaki problemleri çözmeye çalışmaktır. Bazı durumlarda ereksiyon sorunu yaşamanız normaldir ancak bu sorun devamlı olarak tekrarlandığı hâlde iktidarsızlığa kadar gidebilir.

Birçok erkekte görülen sertleşmeme sorunu genellikle psikolojik etkenlerden kaynaklanır. İş yaşamındaki stres bile bu soruna sebep olabilir. Stresin vücudun hormonal dengesi üzerinde ciddi bir etkisi olduğu bilinmektedir. Bu bakımdan erekte olmakta zorlanıyorsanız öncelikle bir psikolojik destek almanız gerekebilir. Zira çocuklukta yaşanan bir travma bile yetişkinlikte sertleşmeme sorununa sebep olabilmektedir. Ancak bu sorunun yalnızca psikolojik etkenlerden kaynaklandığını düşünmek de yanlış olur.

Fiziksel Rahatsızlıkları Tedavi Etmek

Vücudun hormonal dengesini etkileyen bazı rahatsızlıklar da ereksiyonda soruna sebep olabilmektedir. Hatta sertleşmeme sorununun yaşanması vücuttaki birçok fiziksel rahatsızlığın işareti olabilir. Bu bakımdan böyle bir sorun yaşanıyor ve sürekli olarak tekrarlanıyorsa bir uzmana danışmak faydalı olacaktır. Bu süreçte yapılacak en büyük hata cinsel güç arttırıcı haplar ve diğer ürünleri bilinçsiz olarak kullanmaktır. Tüm bu ürünler birkaç ilişkide erekte olmayı sağlayabilir ama uzun vadede zararlı olacaktır. Öncelikle cinsel ürünler kalp krizi riski taşır. Ölçüsüz ve bilinçsiz olarak kullanılan haplar kalp krizi de dâhil olmak üzere birçok risk taşımaktadır. Bu yüzden bu tür ürünler kullanılacaksa bile bu doktor kontrolünde yapılmalıdır.

Şeker Hastalığı ve Ereksiyon Sorunu

Ereksiyon sorununun temelinde şeker hastalığı olabilir. Bu tür hastalıklar vücuttaki hormonal düzeni kötü etkiledikleri için sertleşmeme sorunu yaratabilirler. Bu yüzden eğer böyle bir sorun görülüyorsa hiç gecikmeden bir uzmana başvurmak gerekir. Zira ereksiyon problemi çok büyük risklerin habercisi olabilmektedir.

Cinsel Ürünlerle Problemi Ortadan Kaldırmak

Cinsel sağlık mağazalarında satılan bazı ürünler ereksiyon problemini ortadan kaldırmaktadır. Ancak bunun için ereksiyon sorununu geçici olarak ortadan kaldırmayı değil, iyileştirmeyi düşünmeniz gerekir. Zira bazı cinsel ilişkiler için sertleşmeme sorunu etkisiz hâle getirilse de bu geçici çözümlerin uzun vadede ciddi hormonal bozukluklar gibi etkisi olabilir. Bu bakımdan sertleşmeme sorununa dikkat etmeniz gerekir.

Eğer sertleşmeme sorununu nadiren yaşıyorsanız üstünde durmanız gereken bir durum olmayabilir. Ancak bu sorun sürekli olarak tekrarlandığında iktidarsızlığa dâhi yol açabilmektedir. Bununla birlikte belirtildiği gibi birçok fiziksel sorunun işareti olabilir. Tüm bunlar göz önüne alındığında sertleşme sorunu yaşadığınızda bir doktora başvurmanız gerekir. Etkili bir tedaviyle sorunu kısa süre içinde çözebilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle