DNS Adresleri

DNS Adresleri Güncel, En Hızlı DNS Adresleri, En Kaliteli DNS Adresleri, IPv4 DNS Adresleri, IPv6 DNS Adresleri, Google Public DNS, OpenDNS, Norton DNS, Yandex DNS Adresleri Listesi

DNS Nedir?

DNS, Domain Name System’in kısaltılmış adıdır. Türkçe karşılığı Alan Adı’dır. 256 karaktere kadar uzanabilen alan adı isimlerini IP’ye çevirmek için kullanılan bir sistemdir. DNS ‘in çalışma mantığına bakacak olursak, aslında alan adları ip adresinden oluşur. Bu ip adresleri kullanıcılar tarafından hatırlanmayacağı için DNS ile bir isime çeviriliyor. Yani Biz klabilgi.com adresine girdiğimizde DNS bunu klasbilgi.com’un ip adresine çeviriyor. ve bu şekilde bağlantı sağlanıyor.

DNS Nasıl Değiştirilir?

IPv4 DNS Adresleri – Aile

DNS SunucuDNS 1DNS 2
1US – OpenDNS Family208.67.222.123208.67.220.123
2US – Norton ConnectSafe Family199.85.126.30199.85.127.30
3RU – Yandex Family77.88.8.777.88.8.3

IPv4 DNS Adresleri – Güvenli

DNS SunucuDNS 1DNS 2
1US – Norton ConnectSafe Secure199.85.126.20199.85.127.20
2RU – Yandex Safe77.88.8.8877.88.8.2
3US – Comodo Secure8.26.56.268.20.247.20

IPv4 DNS Adresleri – Filtresiz

DNS SunucuDNS 1DNS 2
1TR – TurkTelekom195.175.39.40195.175.39.39
2US – Google Public DNS8.8.8.88.8.4.4
3US – OpenDNS208.67.222.222208.67.220.220
4US – OpenDNS – 2208.67.222.220208.67.220.222
5RU – Yandex77.88.8.177.88.8.8
6US – Norton ConnectSafe Basic199.85.126.10199.85.127.10
7US – Level 3 – A209.244.0.3209.244.0.4
8US – Level 3 – B4.2.2.14.2.2.2
9US – Level 3 – C4.2.2.34.2.2.4
10US – Level 3 – D4.2.2.54.2.2.6
11US – Comodo Secure8.26.56.268.20.247.20
12US – Dyn216.146.35.35216.146.36.36
13US – Advantage156.154.70.1156.154.71.1
14US – Norton DNS198.153.192.1198.153.194.1
15US – Comodo156.154.70.22156.154.71.22
16GB – Fast Broadband78.143.192.1078.143.192.20
17US – Qwest205.171.3.65205.171.2.65
18US – CenturyLink74.4.19.18767.238.98.162
19US – Sprint204.97.212.10204.117.214.10
20US – Hurricane Electric74.82.42.42
21DK – Censurfridns89.233.43.7191.239.100.100
22RU – Safe DNS195.46.39.39195.46.39.40
23IT – OpenNIC192.71.245.208108.61.210.58
24DE – Open Root109.230.224.4287.118.126.225
25FR – Open Root37.187.23.2337.187.99.178
26DE – DNS WATCH84.200.69.8084.200.70.40
27DE – ClaraNet212.82.225.7212.82.226.212
28AT – FreeDNS37.235.1.17437.235.1.177
29US – Sprintlink199.2.252.10204.97.212.10
30NL – A2B Internet46.244.10.9846.244.10.116
31US – SpeakEasy216.27.175.264.81.45.2
32DE – Cesidian Root178.254.21.11337.221.193.195
33GB – Bulldog1212.158.248.5212.158.248.6
34GB – Bulldog283.146.21.583.146.21.6
35US – UltraDNS204.69.234.1204.74.101.1
36GB – Tiscali212.74.114.129212.74.114.193
37GB – TimeWarp217.149.108.10217.149.108.11
38GB – Zen Internet212.23.8.1212.23.3.1
39GB – Orange DNS195.92.195.94195.92.195.95
40BG – MegaLan95.111.55.25195.111.55.250
41DE – FoolDNS87.118.111.215
42GB – BSO Network212.73.209.34212.73.209.35
43US – ServInt206.214.214.28
44ES – Servidordenoms.cat109.69.8.51
45FR – Budget Telekom95.170.0.168

IPv6 DNS Adresleri – Aile

DNS SunucuDNS 1DNS 2
1RU – Yandex Family2a02:6b8::feed:a112a02:6b8:0:1::feed:a11

IPv6 DNS Adresleri – Güvenli

DNS SunucuDNS 1DNS 2
1RU – Yandex Safe2a02:6b8::feed:bad2a02:6b8:0:1::feed:bad

IPv6 DNS Adresleri – Filtresiz

DNS SunucuDNS 1DNS 2
1US – Google Public DNS2001:4860:4860::88882001:4860:4860::8844
2US – OpenDNS Sandbox2620:0:ccc::22620:0:ccd::2
3RU – Yandex DNS2a02:6b8::feed:0ff2a02:6b8:0:1::feed:0ff
4DK – Censurfridns2001:67c:28a4::2002:d596:2a92:1:71:53::
5US – Cesidian Root2001:470:6c:521::22001:470:6d:521::1

YASAL UYARI: Yukarıda paylaşılan DNS Adresleri, daha hızlı bir internet bağlantısı sağlama ve DNS bağlantı hatalarını giderme amacıyla paylaşılmıştır. DNS Adresi değiştirme ile oluşan yasal durumlardan web sitemiz sorumlu değildir. Sorumluluk kullanıcıya aittir.

Bu yazıyı oylayabilirsiniz.
5/517 Oy

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here