Dişleri Koruyan Besinler

Diş Eti Kanamasına Ne İyi Gelir? Doğal Çözüm. Diş Eti Kanaması Bitkisel Tedavi. Diş eti kanaması sorunu nasıl geçer? Diş eti kanaması neden olur? Nasıl önlenir ve tedavi edilir?

Diş sağlığı kategorisinde bugünkü yazımızda “Diş Eti Kanamasına Ne İyi Gelir” “Diş Eti Kanaması Nasıl Geçer” sorularına cevap vereceğiz. Çam ağacından elde edilen çam sakızı farklı aroması ile dikkat çekiyordu. Şimdi yapılan araştırmalar sonucu çam sakızının diş temizliğinde etkili olduğu belli oldu. Ordu Üniversitesi (ODÜ) Diş hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr Mehmet Cankat Kara, çam sakızının diş sağlığı için önemli olduğunu açıkladı.

Çam sakızında aromatik bir tat bulunduğunu söyleyen Kara şöyle konuştu:

“Çam sakızı özellikle Karadeniz’de çok kullanılıyor. Adından da belli olduğu gibi çam ağacından elde edilen koyu kıvamlı fakat sert olmayan, bal renginde, aromatik, güzel tadı ve hoş kokusu olan bir madde”

Çam sakızının özellikle diş eti hastalıklarında tercih edildiğini vurgulayan Doç. Dr. Mehmet Cankat Kara, ”Halk arasında daha çok mide hastalıklarında kullanılmakta. Günümüzde antiseptik özelliğinden dolayı ağız hastalıklarında, özellikle diş eti hastalıklarında kullanılıyor.

Çam sakızı, hem diş etlerini güçlendirici hem de yapışkan özelliğinden dolayı ağız içerisindeki yemek artıklarını temizleyebildiğinden faydalı bir ürün. Tabi ki her şeyden önce diş sağlığı için diş fırçalamak önemli. Bu anlamda dişte oral hijyene dikkat etmemiz gerekmekte.” ifadelerini kullandı. Aynı zamanda Kara, çam sakızının öğün aralarında kullanılması gerektiğini vurguladı.

Diş sağlığı ile ilgili diğer yazılarımız

diş eti kanamasına ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu, diş eti kanamasını durdurmak, diş eti kanaması için ilaç, diş eti kanamasına tuzlu su iyi gelirmi, diş eti kanaması kekik, diş eti hastalıklarına iyi gelen bitkiler, diş eti kanamasına iyi gelen diş macunu, diş kanamasına tuzlu su

Bu yazıyı oylayabilirsiniz.
5/57 Oy

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here