Dermovate Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri

Dermovate Krem Nedir, Dermovate Krem Ne İşe Yarar, Dermovate Krem Nasıl Kullanılır, Dermovate Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Sedef hastalığı ve egzamanın görüldüğü cilt problemlerinde, doktorların önerdiği önde gelen kremlerdendir. Dermovate kremi; içerisinde bulunan etken maddeler sayesinde, cilt sorunlarını aşmada hızlı bir çözüm olacaktır. Ciddi şekilde yan etkileri olduğundan dolayı, doktorunuzun verdiği dozun ve sürenin üzerine çıkılmamalıdır.

Dermovate krem nedir?

Dermovate kremi, 50 gramlık kutusuyla beraber eczanelerde satılır. Dermovate kremi, doktor tarafından mutlaka reçetede yazılmalıdır. Aynı kremin merhemi daha yağlıdır. Bu yüzden derinin daha alt tabakalarındaki sorunların çözümünde merhem tercih edilir.

Dermovate krem nasıl kullanılır?

İçinde kortizon bulunan Dermovate kremi, kesinlikle doktor tavsiyesi üzerine sürülmelidir. Günde 1 veya 2 kere olacak şekilde, uygulayacağınız bölgeye ince bir şerit halinde sürülmelidir. İyice ovalanması ve kremin ortadan kaldırılması gerekir. Kullanım süresi 1 ayı geçmemelidir. Sorunlu bölgenin dışına asla uygulanmamalıdır. Kremin etkisi, akşamları kullanıldığında daha iyi şekilde ortaya çıkmıştır. Düzenli olarak kullanılmazsa beklenen etkiyi göstermez. Ayrıca ilk 2 hafta sonunda sağlık probleminin iyileşmesine yönelik bir etkisi görülmezse, doktora başvurulması gerekilmektedir. Dermovate krem kullanılırken ara verilmemelidir. Çünkü verilecek ara sedef hastalığının ve egzamanın artmasına sebep olur. Gerekli göreceğiniz yerlerde uygularken, gazlı bir bezle kapama işlemi uygulayabilirsiniz.

Dermovate kremin yan etkileri nelerdir?

Dermovate kremin kullanımı esnasında yan etkileri görülmeye başlanırsa, kesinlikle kullanımına ara verilmelidir. Yan etkilerini sıralamak gerekirse en önce enfeksiyonların fırsatçı olanlarının görülmesi olacaktır. Deride yanma hissi ve kaşınma durumu, yan etkilerden diğeridir. Mide bulantısı ve baş dönmesi, fazla dozda meydana gelebilecek belirtilerdendir. Deride kuruluk, kaşıntı ve incelme olması, kullanımdan kaynaklı yan etkilerden biridir. Çocuklarda krem kullanımında ani bir kilo değişimi varsa, krem kullanımını kesmeniz gerekir.

Uyguladığınız bölgede ağrı ve fazla hassasiyet varsa, krem yan etkilerinden birini gösteriyor demektir. Böyle durumlarda hemen ve zaman kaybetmeden doktorunuza başvurunuz. Kremi sivilcelerde uygulamanız halinde sivilceler yan etkiye bağlı olarak daha da büyüyecektir. Mantar ve mantarla ilgili olan cilt problemlerinizde bu kremi kullanabilirsiniz. Ancak doğru kullanım yapılmadığında; yan etkisi mantarın daha fazla bölgeye yayılması olacaktır.

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle