Bacoderm Pomad Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri

Bacoderm Pomad Krem Nedir, Bacoderm Pomad Krem Ne İşe Yarar, Bacoderm Pomad Krem Nasıl Kullanılır, Anestol Pomad Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Bacoderm pomad, içeriği ve formülü itibariyle antibiyotik ilaçlar kategorisine girer. Bakteri oluşumunu ve cilt yüzeyinde bakterilerin gelişmesini önler. Birçok farklı sebepten oluşabilecek enfeksiyondan kapılacak hastalıkları engeller.

Bacoderm Pomad Krem nedir?

Bacoderm pomad, reçete ile satılır ve etkin maddesinin başında Mupirosindir. Bacoderm pomad, antibiyotik sınıfında bir kremdir. 15 gram ağırlığındaki kutusunda, doktor tavsiyesi ile yazılır. Her bir gramlık krem içerisinde %2 miktarında etken madde vardır. Fakat; Bacoderm pomadı kullanırken herhangi bir alerjik gelişme görürseniz, kesinlikle kullanmayı bırakmanız lazım. İçerisindeki etken maddeye alerjiniz varsa, kullanmanız önerilmez. Bu kremi gözlerinizle kesinlikle temas haline getirmeyiniz. Herhangi bir rahatsızlık durumda acil bir şekilde doktorunuza başvurunuz.

Bacoderm pomad ne işe yarar?

Bacoderm pomad; yırtılmalarda, çiziklerde ve sıyrıklarda tedavi yöntemi olarak kullanılabilir. Aniden oluşan çatlaklar için çok tercih edilen bir kremdir. Ayrıca Bacoderm pomad, iltihaplı sivilcesi olan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir.

Bacoderm pomad nasıl kullanılır?

Bacoderm pomad kullanılma talimatı, her zaman tavsiye edilen şekilde doktor gözetiminde belirlenmelidir. Etkisini göstermesi için Bacoderm pomad, düzenli şekilde 10 gün kullanılmalıdır. Ancak eğer ilk 5 günde hiçbir gelişme görmezseniz; Bacoderm pomadı bırakıp, doktorunuza başvurmanız gerekir. Bölge temizlendikten sonra ince bir şekilde sürülecek Bacoderm pomad, iyice yedirilmezse etkisini göstermez. Eğer çok açık bir yara, çizik veya kesik varsa sürme işleminden sonra o bölgenin üzerine gazlı bir bez koyabilirsiniz. Hamilelik döneminde kullanım kesinlikle doktor önerisiyle olmalıdır. Emziren anneler ise bu etken madde önce kana, sonra süte karışacağı için; Bacoderm pomad kullanmaktan kaçınmalıdır.

Bacoderm pomadın yan etkileri nelerdir?

Bacoderm pomad, aşırı bir kullanıma ve içerisinde bulunan etken maddeye göre değişecek alerjilere bağlı olarak birkaç yan etki gösterebilir. En çok bilinen yan etki türleri ise şunlardır: Boğazda ve dil üzerinde şişlik olması, tahriş olması durumu, karın ağrısı ve döküntü olması. Bacoderm pomad kullanılırken genital bölgede tercih edilirse, bu yanma ve tahriş gibi yan etkilere sebep olabilir.

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle