Anestol Pomad Krem Nedir?

Anestol Pomad Krem Nedir, Anestol Pomad Krem Ne İşe Yarar, Anestol Pomad Krem Nasıl Kullanılır, Anestol Pomad Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Anestol pomad krem; amaç olarak lokal anestezide kullanılmak üzere üretilen bir kremdir. Fakat içeriğinde bulunan maddeler sebebiyle Anestol pomad kremi, kullanım amacının dışına çıkmıştır. Hücresel sinirlerin uyarılıp, bölgesel uyuşmaya sebep olmasını sağlayacak içeriği olan Anestol pomad kremi; artık acıyı yok etmek ve şiddetini azaltmak için kullanılan bir krem haline dönüşmüştür. Kadınlar ağda yaparken, acılarından kurtulmak içi bile Anestol pomad kremi tercih eder hale gelmişlerdir. O zaman şimdi kremin daha detaylı incelemesine geçelim:

Anestol pomad krem nedir?

Lidokain etken maddesi, Anestol pomad kremin içinde bulunan en yoğun maddedir. Bu etken madde de kullanıldığı bölgede sinirlere oldukça önemli ölçüde etki eder. Bu sayede sinirler acıyı ve oluşan ağrıyı bir süre boyunca iletemez. Kremin içeriğinden dolayı, uygun dozda kullanılması önemlidir. Bilinçli kullanılması için doktor tavsiyesi ve reçeteli alınması kesinlikle önerilir. İçerisinde bulunan %5 lidokain etken maddesi, farklı dozlarda farklı semptomlara sebep verebilir. Genel olarak beyaz bir renkteki homojen yapısıyla oluşan Anestol pomad kremi, eczanelerde 30 gramlık kutusuyla satılır.

Anestol pomad krem ne işe yarar?

Anestol pomad kremi, birçok farklı alanda acıyı azaltmak amacıyla kullanılır. Kadınlar ağda yaparken, lazer epilasyon öncesinde, ilk gece korkusu yaşadıklarında genital bölge acılarını azaltmakta, meme ucu çatlaklarında sürekli aynı amaçla bu kremden faydalanırlar. Aynı zamanda bilinen bir yanlış Anestol pomad kremin geciktirici olarak kullanılmasıdır. Fakat bu ilaç geciktirici etkisi almanızı sağlamaz, aksine tamamen bir hissizlik yaratır.

Anestol pomad krem nasıl kullanılır?

Öncelikle Anestol pomad kremi günde yaklaşık 2 veya 3 defa kullanılabilir. Tek seferlik kullanımlarda miktar 5 gramı geçmemelidir. Günde ise 20 gramın üzerine çıkmamanız şiddetle tavsiye edilir. Kullanım alanı olarak farklılık gösterse de temel kurallar aynıdır. Sürülecek bölge önceden temizlenmelidir. Ayrıca az miktarda sürülen krem, daire şeklindeki hareketlerle bölgeye yedirilir. Önemli olan acılı işlemden yarım saat önce kremi sürmektir. Çünkü bu sayede etkisini anca gösterecektir.

Anestol pomad kremin yan etkileri nelerdir?

Anestol pomad kremi, öncelikle doktor tavsiyesiyle kullanılırsa; daha güvenli ve sağlıklı olacaktır. Çünkü yüksek dozda vücudun sistematik düzeni bozulabilmektedir. Krem; baş dönmesi, sinirlilik, uzun dönemde uygulanan bölgede aşırı hassasiyet ve kızarıklık yan etkileri meydana getirebilir.

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle